almanca-ogrenme-yolları

Almanca Öğrenmek İsteyenler için Mükemmel Kaynaklar

Almanca Öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz kısayollar la Almanca’yı nasıl daha hızlı ve etkili öğrenebileceğinizi göstererek farklı yöntemleri sıralayacağız.

Yabancı Dilleri öğrenmek için okullarda uzun yıllar boyunca emek sarf edip zaman harcıyoruz buna rağmen bir türlü istediğimiz başarıya ulaşamamakla beraber harcadığımız vakit heba olmakta. Daha hızlı öğrenmek için kendinize bir amaç belirlemenizi tavsiye ederiz. Neden öğrenmek istiyorum? Sorusunu kendinize sormanızda yarar var.

  • İş için mi?
  • Eğitim amaçlı mı?
  • Tatil için mi?
  • Kültür İçin mi?

Nedeninizi seçip ona göre hareket ettikten sonra daha kolay motive olacaksınız buda sizi çalışmak için hırslandıracaktır. Altta belirttiğimiz discord topluluğu linkiyle anadili Almanca olan insanlarla dili öğrenebilir ve sizin gibi yeni dili yeni öğrenenlerde orada tanışabilirsiniz. Yeni tanıştığınız biriyle çok akıcı bir şekilde spesifik bir konu hakkında diyalog kuramayabilirsiniz ama gündelik hayat konularından bahsederek diliniz döndüğü kadar kendinizi ifade etmenizde sakınca yok.

Biz de sizin için güncel ve bilinmeyen kaynakları bir araya getirerek Almanca öğrenme gelişiminizi desteklemek istedik. Bu kaynakları ve ipuçları başka yerde görmenizin ihtimali yok.

Almanca ve İngilizce aynı dil grubunda yer aldığı için gramer yapıları birbirine çok benzemektedir. İki dilden bir tanesini daha önceden öğrendiyseniz diğer dili öğrenme süreciniz daha da kolaylaşacak.

Günümüzde dil kursları fiyatları bütçenize biraz ağır gelebilir. Sınıf ortamını sevmiyor ve devamlı kurslara katılım gösteremiyorsanız evden çalışarak dil bilginizi ilerletebilirsiniz günümüz dijitalleşme çağı unutmayın. Kurs veya sınıf ortamında sıkılıyorsanız evde çalışıp pratik yaparakta yabancı dil öğrenebilirsiniz.

Öğrenmenizi alışkanlığa dönüştürerek kendinizi sürekli dürtüleyin. Hayal kurarken, öğrendiniz yeni dilde hayal kurmaya çalışın nesnelerin diğer karşılıklarını bulmaya yönelin. İngilizce öğrenme yazımızda belirttiğimiz gibi, öğrenmeye çalıştığınız dilin kültür ve edebiyatını takip etmeniz durumunda dili öğrenme potansiyeliniz yükselmekte.

Unutmadan belirtelim Almanca öğrenirken karşınıza çıkacak en dişli konu artikeller böyle bir kullanımın başka bir dilde olduğunu düşünmüyoruz konuyla alakalı bir stand up’çının yorumunu bırakıyoruz.

Almanca Öğrenmek için Kaynaklar;

Gramer, kelimeler, egzersiz pratikleri, kitaplar, eğitici videolar, dinlemek için parçalar,müzik listeleri, uygulamalar, haber programları, podcast’ler ve son olarak sınavlar hepsine ulaşabilirsiniz şimdiden iyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir