dranatik-film-önerilerimiz

Dramatik Film Önerilerimiz – Daha Önce İzlemedikleriniz

Dramatik film önerilerimiz – Daha Önce İzlemedikleriniz’i düşündüğümüz yapıtları bir araya getirdik umarız keyifle izlersiniz.

1.Aşk Mektupları (The Land Of The Moon)

Oscar ödüllü oyuncu Marion Cottilar’ın başrolde yer aldığı ve 2016 Cannes’te Altın Palmiye için yarışan filmdir. II. Dünya Savaşı sonrasında geçen tutkulu bir aşk hikayesi işlenmektedir. Nicole Garcia’nın hem yazıp hem yönettiği, 2016 yapımı Fransız drama konulu eserdir. Film İtalyan yazar Milena Agus’un aynı isimli, çok satan romanından uyarlanmıştır. Lavanta tarlaları filme apayrı bir güzellik ekleyerek gözlerinize bayram ettirecek.


2. En Güzel Günlerim (Trois souvenirs de ma jeunesse)

2015 yılında Cannes Film Festivalin’de, Yönetmenlerin On Beş Günü Ödülünü kazanan yapıttır. Drama yapımlarını seven biriyseniz eğer uzun soluklu bir şölen olacak sizin için. Film uzun yıllar boyunca Tacikistan’da yaşayıp Paris’e dönmeye karar veren antropolog Paul Dedalus’un geçmişine odaklanıyor. Annesiyle sürekli yaşadığı sorunlar ve gençlik aşkı Esther ile ilişkisi filmin akışını belirleyecektir.


3. Véronique’in İkili Yaşamı (La Double Vie de Véronique)

Weronika ve Véronique (ikisini de Irene Jacob oynar) 1966 yılında aynı günde dünyaya gözlerini açarlar. Birbirlerinden haberleri olmadan büyüyüp gelişirler, ama tam ifade edemedikleri bir bağla birbirlerine bağlıdırlar. Film Polonya’nın Kraków şehrinde ve Paris’te çekilmiştir. Türkiye’de ilk kez gösterime girme tarihi 12 Ağustos 2016’dır.


4. Lore (Savaşın Gölgesinde) / Dramatik Film

Lore Avusturya-Almanya ortak yapımı savaş filmidir. Film, The Dark Room isimli romandan uyarlanarak beyaz perdeye aktarılmıştır. Hikayesine gelecek olursak Almanların gözünden savaşın sonrasını izliyoruz. Konusu hakkında daha fazla spoiler vermeden siz en iyisi filmi izlemeye başlayın.


5. Gizli Bir Yaşam (A Hidden Life) / Dramatik Film

Son dramatik film önerimiz ise Gizli Bir Yaşam. Konusu Nazi işgali altındaki Avusturya’da 1970 ile 43 yılları arasında gerçekleşen olaylara dayanmakta. Avusturya’lı vicdani retçi bir çiftçinin Nazilerin tarafında savaşmak istememesi sonucu başından geçenler anlatılıyor. Pastoral bir cennet havası olan coğrafyada yaşam adeta cehenneme dönüyor.

IMDb 7.5

Sizde beğendiniz filmleri yorum kısmında belirtebilir düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir