evde-ingilizce-ogren

İngilizce Öğrenme – Kendi Kendine Evde Sıfırdan

İngilizce öğrenme hemen hemen herkesin problemli olduğu bir konu İngilizce öğrenmeniz için güzel bir bir rehber hazırladık. Kendinize uygun öğrenme stratejisini belirleyip çalışmalarınıza başlayın. Bu bugüne kadar gördüğünüz diğer her şeyi unutun bu yazıyı sonuna kadar okuyup sıraladığımız yöntemleri keşfedin.

İngilizceyi Neden Öğrenemiyoruz?

Dünyada 72 ülke arasından Türkiye İngilizce Yeterlilik derecesi bakımından 51’ci sırada Avrupa genelinde ise 26 ülke arasından 25’ci konumda. Yapılan araştırmalara göre öğrenmek istenilen dilin kültür ve edebiyatını merak edenler o dili daha hızlı öğreniyor. Okulda İngilizce’yi genel anlamda dersten geçebilmek ve yüksek not alabilmek için çalışıyoruz. Bu yüzden bilgilerimiz sürekli gramer ve dil bilgisi konularından öteye geçemiyor.

Günlük yaşamımızda kullanmıyoruz

Gündelik yaşamımızda kullanmak zorunda kalmadığımız için bilgilerimiz belli bir süreyle unutulup gitmekte. Dil öğrenmek için sürekli diyalog içinde olmak gerekiyor.

İhtiyaç duymuyoruz

Aile bireyleri, arkadaşlarımız, sokakta kullandığımız dil hep aynı genellikle yabancı dizi ya da film izlediğimiz zamanlar İngilizce’ye aşina oluyoruz biraz. Bu da tek başına yetmemekle beraber ileri ki zamanlarda tekrar bir problem olarak yine önümüze çıkmakta.


Seviyelerle İngilizce Öğrenme / Başlangıç Düzeyi

Okuma kitapları referans alınarak pratik bir şekilde gramer yapısını öğrenmeniz hedefleniyor. Başlangıç düzeyinde olan bu eğitimler kolay ve her seviyeye uygun.


Udemy Eğitimleri / İngilizce Öğrenme Kursları

Udemy evrensel bir üniversite olma yolunda ilerliyor burda bazı eğitimcilerin herkese açık olarak sunduğu eğitimler mevcut. Profesyonel eğitmenler tarafından sunulan İngilizce eğitimleriyle öğrenmezi hızlandırın.

ingilizce-öğrenme

İngilizce Öğrenmeniz İçin Discord Toplulukları

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi diyalog çok önemli Discord’un ağırlıklı olarak oyuncular veya diğer toplulukların kullandığını biliyorsunuzdur. Dünya genelinde yabancı dil öğrenmek isteyen ve dil öğrenen insanlara yardım etmek için kurulan Discord toplulukları mevcut.

ingilizce-ögren

Discord kullanarak yeni arkadaşlar edinme ve yabancı kültürleri tanıma fırsatı bulun. Dili konuşarak ve kısayolları diğer insanlardan öğrenerek kendinizi geliştirin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir