saglıklı-beslenme

Sağlıklı Zayıflamak için Beslenme Önerileri ve Yapılacaklar

Sağlıklı zayıflamak beslenmenize dikkat ederek normal bir şekilde zayıflamak istiyorsanız bu yazımızı baştan sona okuyup değerlendirmenizi isteriz. Listemizde sağlıklı beslenme ve zayıflamayla dikkat etmeniz gereken tüyoları okuma fırsatı bulacaksınız.

Profesyonel Destek

Her şeyden önce kesinlikle profesyonel bir Diyetisyenden randevu alıp kan grubunuz baz alınarak oluşturulan diyet listesine göre hareket edin ve Aksi takdirde istemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz veya yaptıklarınızdan hiç fayda göremeyebilirsiniz ya da verim alamayıp harcadığınız tüm vakit ve emek boşa gidecektir.

İrade / Sağlıklı Zayıflamak

Gelelim diğer adımımıza kararlılık sosyal medyada paylaşılan öncesi ve sonrası fotoğraflarını görmüşsünüzdür. Yani başkaları yapabiliyorsa siz de yapabilirsiniz.

Sağlıklı Zayıflamak

Spor Salonları

Çevrenizde veya evinizin yakınınızda spor salonu varsa başvurmaktan hiç çekinmeyin profesyonel hocalar eşliğinde odaklanmanız gereken bölgeler size gösterilip nasıl çalışmanız gerektiği hakkında size bilgiler verilecektir bu da sizi bir adım öne taşıyacaklardır.

Spor yapmak için Aplikasyonlar

Eğer evde egzersiz yapmak isterseniz çeşitli uygulamalarda kullanabilirsiniz daha önceden hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz.

Sağlıklı Zayıflamak için Yürüyüşler

Yapılan araştırmalara göre günde 5-10 kilometre arası yapılan yürüyüşler insanları zayıflatmıyor.

Stres

Stresten uzak durmak önemli yine spor yaparak üzerinizden negatif enerjiyi atabilirsiniz bir taşla iki kuş.

saglıklı-zayıflama

Hareketsizlik

Az hareket eden ve işiniz gereği oturuyorsanız kilo almak için temel yapıyı oluşturuyorsunuz kilo almak için hiçbir nedeniniz yok.

Gece yatağa girdiğinizde uykunuz gelmiyorsa

Yatağa girdiğinizde bir o tarafa bir bu tarafa dönmekten sıkıldıysanız nedeni az kalori harcamanız olabilir. Sabah uyanır uyanmaz ısınma hareketleri yapıp gününüze öyle başlayın ya da günlük egzersiz programınız olsun. Gün içerisinde mutlaka yorulacak bir aktiviteniz olsun yoksa uykusuz kalabilirsiniz.

Sağlıklı Zayıflamak için Su içmek

Neden mi su içmelisiniz o kadar sporu yaptınız ve yağları yakıp parçalamanız gerekiyor su’da bu görevi görüyor. Vücudumuzun % 60 ı sudan oluşmaktadır su içmeseniz eğer bağ ağrıları gibi daha birçok fonksiyonu tetikleyebilirsiniz.

Zararlılardan uzak durma

Sağlıklı zayıflamak istiyorsanız fast food, şekerli, yağlı yiyeceklerden uzak durmanız gerekmekte birden bırakma süreci zorlu olabilir o yüzden azar azar bırakın bu da iradenizin gücüne bağlı artık. Örneğin çaya 3 şeker atan biriyseniz 1 hafta boyunca 2 şeker diğer hafta 1 şekere düşürüp tümüyle şeker alışkanlığınızdan kurtulun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir