savaş-temalı-filmler

Savaş Filmleri Güncel Tavsiye Listemiz 2020

Savaş Filmleri güncel tavsiye listemize hoş geldiniz. II. Dünya Savaşı meraklısıysanız uçuşan şarapneller çamur dolu siperler o savaş atmosferini bire bir yaşamak istiyorsanız bu listemize göz atın. İzlediğimiz ve senaryolarını beğendiğimiz en iyi savaş filmleri önerilerini bir araya getirdik. Bize güvenip tavsiyelerimizi takip edin izleme keyfinizi sıkılmadan sürdürün.

Tavsiyelerimiz;

  • Unknown Soldier
  • Black 47
  • Defiance
  • Dunkirk
  • 1917

Unknown Soldier / Savaş Filmi

Almanya destekli Finlandiya ve Sovyet Rusya’sı arasında geçen savaş filme konusunu vermiştir. Filmimiz ismini aynı isimli kitabından almaktadır, makineli tüfek birliğinin başından geçecek olan olaylara değiniliyor. İskandinav ülkelerinin büyülü coğrafyası bizi burada da etkisi altına alıyor.

IMDb 7.8

Black 47

Tarih 1847’dir İrlanda’da iki yıl süren kıtlık sonrası halk adeta perişan olmuştur. İngilizler için savaşan bir asker “johny wick” diyebiliriz korkunç şeylere tanık olduktan sonra askerden firar edip ve ailesini görmek için yola koyulur. Geri döndüğünde ise gördüğü ortam onu şok edecektir. İngiliz sömürgesine karşı gelişen olayları izliyoruz yapımda.

Wolyn / Hatred

Savaşın tüm dehşetini gözler önüne seren bir yapım. Ukraynalı bir çocukla evlenmek isteyen Polak bir kızın öyküsünü ele alıyor. Dönemin kültürü geleneksel aile töreleri çok başarılı bir şekilde yansıtılmış. Filmin olay örgüsü çok güzel işlenmiş size daha fazla spoiler vermeden siz yapıma göz atın.

1917 / Savaş Filmleri Önerileri

I. Dünya Savaşında birliklerin hayatını ciddi bir şekilde etkileyecek gizli bir mesajı göndermekle görevlendirilen iki askerin hikayesi anlatılıyor. Sam mendes tarafından yazılıp yönetilen savaş filmi 4 Aralık 2019’da gösterime girdi. Filmin görsel kalitesi harika ötesi adeta görsel şölen ama olay örgüsü eksik gibi koskoca savaş filminde neredeyse kurşun patlamıyor biz bu yüzden pek beğenmedik ama sizin beğeninize bıraktık.

Dunkirk / Savaş Filmleri Tavsiye

Stuka sesi daha çok stuka sesi, II. Dünya Savaşının başlangıç yıllarında Nazi Almanyasının üstünlüğü söz konusudur. Müttefik orduların 400 bin askeri Dunkirk şehrinde kuşatmaya alınmış. Almanlar birlikleri hava bombardımanıyla yok etmek istiyecektir İngiliz Başbakanı beklenmedik bir kararla askerleri kurtarmak istiyor izliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir