twitter-yenilik

Twitter Yeni Tweet Planlama Özelliği

Twitter yeni tweet planlama özelliğini yayına aldı. Merakla beklenen güncellemeyi bazı kullanıcılar hesaplarında görmeye başladı bile. Hesabınızda yeni özelliği göremiyorsanız endişelenmeyin yakın zamanda sizde kullanabileceksiniz şu an belirli kullanıcılar üzerinde test ediliyor.

Twitter Nedir?

Twitter, kullanıcıların 280 karakter kullanımıyla sınırlandırılmış “tweet” olarak isimlendirien paylaşımlar yapabildiği sosyal bir platformdur.

Twitter Yeni Tweet Planlama

twitter-planlama
Twitter Yeni Tweet Planlama Özelliği

Twitter uzun zaman önce kullanıcılarına bunun sinyallerini vermişti kullanıcılarda dört gözle bu güncellemenin yayına alınmasını bekliyordu. Bundan sonra kolaylıkla hem mobil uygulamadan hem de tarayıcınızdan en fazla 2 yıl ileri tarihli plan yapabiliyorsunuz. Bunun doğuracağı senaryolar gözünüzde şimdiden canlanmıştır.

Twitter yeni tweet planlama kimlerin işini kolaylaştıracak?

Twitter böyle bir özelliği neden geliştirdi diyecek olursanız gelip hep beraber buna cevap arayalım. Kullanıcı ve organizasyonlar için adeta hayat kurtaracaktır bu yeni güncelleme. Çünkü, Twitter bünyesinde bu özelliğe sahip olamayan kurum ve kuruluşlar çareyi üçüncü parti yazılımları kullanarak bulmaktaydı bu da bazen istenmeyen sonuçlara neden olabiliyordu. Twitter’da bunun önüne geçmek için çeşitli yollara başvurmuş olabilir.

Twitter Yeni Tweet Planlama Özelliği

Başka nedenler olabilir mi?

Bunun başka sebepleri de olabilir Twitter bunları elbette bizden daha iyi bilmektedir bunun nedenlerini biz görüşlerimizi ve tahmin ettiklerimizi sizlerle paylaşalım.

Kullanıcıların üçüncü parti uygulamalar kullanıp Twitter’ı hiç kullanmaması, paylaşımları üçüncü taraf yönlendirme yaparak kullanıcı veya organizasyon hesaplarının dışarıya bağımlı kalması bu da Twittera hesapların gerçek veya spam olma olasılığını teşhis ederken zorlanmasına neden olmuş olabilir.

twitter-yeni-özellik

Faydaları

Twitter yayınlayacağı yeni güncellemeyle beraber kullanıcılara daha fazla özellik ve konfor sağlamak istiyor. Diğer sosyal medya ortamlarında çok daha önceden kullanılmaya başlanan gönderi planlama Twitter bünyesine neden bu kadar geç geldi oda merak konusu tabi geçde gelmesine rağmen yine anlamlı diğer firmalarında rekabet için bunlara dikkat etmesi gerekiyor.

Özelliğin daha test aşamasında olduğunu belirtmekte fayda var tüm kullanıcılar için açık değil, herkese gösterilmiyor bunun için seçilen hesaplarda özelliğin gösterimine başlanmış. Kullanıcılardan gelecek olan geri dönüş ver yorumlarla tüm cihazlarda yayımlanması bekleniyor.

İnsanların uygulamada geçirdiği vakti daha verimli bir hale getirmek onlara yardımcı olup Twitter’ın kullanılabilirliğini artırmak gibi nedenleri de sayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir