video-düzenleme

Video Düzenleme Araçları ve Kurgu için Stratejiler

Video Düzenleme aracı arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu rehberimiz’de size popüler olan içerik oluşturma araçlarını göz önüne getirmeye çalışacağız. Profesyonellerin kullanıp tavsiye ettiği video kurgu uygulamalarına göz atıp kendiniz için en uygun olanını seçip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kullandığınız düzenleme aracından memnun değilseniz ve daha iyi bir alternatif arıyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okumaya devam edin pişman olmayacaksınız.

Video Düzenleme için Doğru Aracı Seçme

Editör uygulamalarının genel arayüzleri birbirlerine çok benzemektedir. Uygulamadan uygulamaya kısayol farklılıkları değişiklik göstermekte bir tanesini çok iyi öğrenip projeler geliştirdiğinizde diğerlerine de uyum sağlamanız çok kolay olacaktır.

Topluluğu Takip Etme

Eğer yeni yeni video üretmeye başlayan biriyseniz önünüzde kat edeceğiniz çok yol var demektir bu yüzden uygulamaları kullanırken eğitim videolarından da sürekli faydalanmaya çalışın. Diğer kullanıcıların kullandığı ipuçları ve nasıl daha iyi montaj yapacağınızı kurgulayarak öğrenebilirsiniz.

Pratik

Kimse bu işe profesyonel olarak başlamadı unutmayın video sektörü diğerlerine göre daha fazla eğitime sahip. Günlük düzenli olarak kısa kısa videolarla editler yapıp sürekli yeni şeyler öğrenmeye çalışın.

Trendleri Takip Etmek

Video sektörü diğer sektörler gibi değildir kullanılan efektler, geçişler, grafikler hepsini izlediğiniz videolarda görebilirsiniz ve kendinizde gördüklerinizden esinlenerek kendi kurgularınızı oluşturabilirsiniz. Youtube platformunda bununla ilgili bir sürü eğitici video bulabilirsiniz.

Yaratıcılık

İçerik üretmek ve ürettiğinizi farklı göstermek tamamen sizin hayal gücünüze bağlı. İzleyicilere ne kadar farklı ve özgün içerik gösterirseniz, beğenilme ve takip edilme hızınızda o kadar artar.

Kdenlive – Açık Kaynaklı Video Düzenleme Editörü

Video Düzenleme

Kdenlive açık kaynaklı bir video editörüdür Windows, Linux ve Mac’le sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Başlangıç düzeyinde olanlar için kullanırken başının fazla ağrımayacağı programdır.

Edius / Video Düzenleme

edius video montaj Video Düzenleme aracı arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu rehberimiz'de size popüler olan içerik oluşturma araçlarını göz önüne getirmeye çalışacağız. Profesyonellerin kullanıp tavsiye ettiği video kurgu uygulamalarına göz atıp kendiniz için en uygun olanını seçip kullanmaya başlayabilirsiniz.

GrassValley tarafından geliştirilen kurgu programıdır. Onu diğer editörlerden ayıran en büyük özelliği her türlü video uzantıyı dönüştürmeden kabul etmesidir. Bu sayede hızlı bir şekilde edit yapıp videolarınızı bitirebilirsiniz.

Openshot Video Düzenleyici

openshot video düzenleme Video Düzenleme aracı arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu rehberimiz'de size popüler olan içerik oluşturma araçlarını göz önüne getirmeye çalışacağız. Profesyonellerin kullanıp tavsiye ettiği video kurgu uygulamalarına göz atıp kendiniz için en uygun olanını seçip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Basit işleriniz için video düzenlemek istiyorsanız OpenShot bunun için ideal. Kesme, birleştirme ve ufak sahne detayları ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir